Fecha actual Mié 19 Jun de 2019 19:04




Nuevo tema Responder al tema  [ 1 mensaje ] 
Fiesta de San Juan en Mieres 2019 
Autor Mensaje
Administrador del Sitio
Avatar de Usuario

Registrado: Lun 20 Abr de 2009 15:54
Mensajes: 15
Nota Fiesta de San Juan en Mieres 2019
Post creado automáticamente para la entrada "Fiesta de San Juan en Mieres 2019"










PROGRAMA. VIENRES, 14





12:00h Llanzamientu espectacular Barrenazu

Llugar: El Fuerte, Plaza Ayuntamientu

12:30h Festimarket Mieres

(hasta día16)

Llugar: Recintu Ferial Santuyano

Entama: OCEM

13:00h Esposición Bibliográfica “Álbumes San Xuan 1982-1995”

Llugar: Biblioteca Pública Mieres

Entama: Rede Biblioteques de Mieres

17:30h VI Torneu Alevín de Fútbol – 8, Club Deportivo Uxo

(Finales día 15 a partir de 11:00 h.)

Llugar: Campo Las Llleras de Uxo

Entama: Club Deportivo Uxo

19:00h Pasucáis Banda Gaites Villa de Mieres

Per distintes zones de Mieres del Camín

20:00h La mina canta unida: XVIII Alcuentru Coral de los Pueblos Mineros

– Coro Minero de Turón

– Coral Goizalde de Beriáin, Navarra.

Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

Entama: Orfeón de Mieres

21:00h Conciertos 33600: The Jungle Fevers

Llugar: Requexu.

21:00h Grupo Assia

(2º pase a les 23:30 h.)

Llugar: Parque Xovellanos





PROGRAMA. Sábadu, 15





I Festival Bandes de Música “Villa de Mieres”

• Banda convidada: “Unidad de Música y Coros de la Academia Básica del Aire de León”.

Entama: “Banda Sinfónica del Ateneo Musical de Mieres”.

11:00h Pasucais dende Casa Cultura poles cais Teodoro Cuesta, Carreño Miranda, Numa Guilhou Y Manuel Llaneza.

12:00h Conciertu les Bandes nel Audotoriu Teodoro Cuesta.

12:30h Bailles na Cai: Grupu Baille L’Artusu

Llugar: Cais de Mieres

14:30h Conciertos 33600: Maraya Zideco

Llugar: Xerónimo Ibrán.

16:00h XXXV Open Axedrez San Xuan

(Primera Xornada)

Llugar: Casa Cultura Teodoro Cuesta

Entama: Grupu d’Axedrez Mieres del Camín

16:00h XXXI Trofeo San Xuan Natación

Llugar: Piscina Manuel Llaneza

Entama: Club deportivo Básico Manuel Llaneza

17:00h I Premiu San Antonio de Valdecuna

Cronoescalada Cuna-Gal.legos

(Campeonatu d’Asturies cadete y xuvenil masc. y fem.)

Entama: Club Cilista Monte Llosoriu.

18:30h Gaiteru na Cai

Actuación por distintes zones de Mieres del Camín

19:00h Ofrenda Floral nel Monumentu al Mineru

Llugar: Vega d’Arriba

Entama: Orfeón de Mieres

20:00h Conciertos 33600: Los Matures

Llugar: La Vega

20:00h La Mina canta Unida: XVIII Alcuentru Coral de los Pueblos Mineros

Coral Lembranzas de Santa Cruz de Oleiros, A Coruña.

Orfeón de Mieres

Mención honorífica a la Asamblea Local Cruz Roja Mieres.

Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

Entama: Orfeón de Mieres

21:00h Conciertos 33600: Hallimak

Llugar: Plaza Requexu

23:30h Orquesta Anacaona

Llugar: Parque Xovellanos





PROGRAMA. Domingu, 16





10:00h Finales VI Torneu San Xuan de Padel

(Categories masc. y fem.)

Lugar: Nave sede Padel Mieres nel Políguno Gonzalín

Entama: Padel Mieres.

12:30h Bailles na Cai: Grupu Baille Práu Llerón

Llugar: Cais Mieres del Camín

13:00h I Alcuentru de Bandas de Música Infantiles de Asturias:

-“Bandín de la Asociación Sierense de Amigos de la Música (ASAM)”

-“Banda Escuela Municipal de Música de Oviedo”

-“Bandín de la ASOCIACIÓN Mieresnse de Amigos de la Música (AMAM)

Llugar: Requexu

Entama: Banda de Música de Mieres, AMAM

13:30h Conciertos 33600: Latxusma

Llugar: Doctor Cabeza

16:00h XXXV Open Axedrez San Xuan

(Xornada final)

Llugar: Casa Cultura Teodoro Cuesta

Entama: Grupu d’Axedrez Mieres del Camín

16:30h XXXI Tornéu San Xuan de Natación

Llugar: Piscina Manuel Llanez

Entama: Club deportivu Básicu Manuel Llaneza

17:30h XXII Festival de Bailles de Salón y Danza Ritmos

Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

Entama: Academia Danza Ritmos

19:00h Mercurio Son Festival:

– Buenaventura

– Joel Jefferson Stalin

– Stonecutters

– Gruesome Stuff Relish

19:30h Títeres: Capellín collorau, de Bailadera Títeres

Llugar: Plaza Requexu





PROGRAMA. Llunes, 17





16:00h Exhibición Ximnasia Rítmica Fiestes San Xuan

Llugar: Parque Xovellanos.

Entama: C.E. Rítmica valle Turón





PROGRAMA. Martes, 18





12:00h Inauguración esposición “Real Sporting de Gijón”

Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas

LLugar; Casa Cultura Teodoro Cuesta.

18:00h Pase infantil Festival de curtiumetraxes de Mieres

Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta





PROGRAMA. Miércoles, 19





16:00h Primer Tornéu Escolar de Colpbol San Xuan 2019

(Y díes 20 y 21)

Llugar: Patio C.P. Liceo

Entama: C.P. Liceo.

18:00h XIV Certamen de la Sidra

XXVI Campeonatu Oficial d’Escanciadores

Llugar: Plaza Requexu

Entama: Asociación d’Escanciadores del Sidra del Principáu d’Asturies. Valederu pal Campeonatu d’Asturies

19:00h Encuentru con: Laura Castañón

Llugar: Salón d’actos Casa Cultura Teodoro Cuesta

19:30h Títeres: Patayuyu, de Bailadera Títeres

Llugar: Cai La Vega

20:00h Gala de Danza Escuela de Danza Vega d’Arriba

Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

20:10h Conciertu Duo Astur: Luis Estrada y Jorge Tuya

Llugar: Plaza Requexu





PROGRAMA. Xueves, 20





17:00h Fiesta de la Espuma y l’Agua. Discoteca móvil.

Llugar: Cai Manuel Llaneza

20:00h El Show infantil de Susana

Llugar: Parque Xovellanos

20:00h “Sin pudor” programa de radio

Llugar: Auditorio Teodoro Cuesta





PROGRAMA. Vienres, 21





10:00h Día Internacional del Yoga

(Segunda xorná el 22)

Llugar: Plaza edificio La Llosa na cai Oñón.

Entama: Centru de Yoga Ananda

17:00h Final Tornéu de Tenis San Xuan’19

Pistes Polideportivu Mieres Sur

Entama: Club Tenis Mieres del Camín

18:00h Tornéu Hockey San Xuan – XV Memorial Andrés Caramés

Llugar: Pabellón Visiola Rollán

Entama: Universidad Mieres Club Patín

18:30h Foguera infantil. DJ, revoltixos y cocteles ensín alcohol.

Llugar: Plaza del Ayuntamientu.

20:00h Pregón de les Fiestes de San Xuan’19: Eduardo Alvarez Gil.

Centru de fisioterapia Eduardo. Fisioterapeuta del Manchester City.

Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta.

20:00h Conciertu Sonatina Gijonesa “Fidelio Trabanco”

Llugar: Casino de Mieres

20:00h Conciertos 33600: Hiding Place Trío

Llugar: Cai Doctor Cabeza

21:00h Conciertos 33600: Viajeros del Swing

Llugar: Cai Xerónimo Ibrán

21:00h I Gala Kickboxing Valle de Turón

Llugar: Polideportivo La Vegina-Turón

Entama: Club Lagoa

23:30h Conciertos 33600: Another Machines

Llugar: Plaza Ayuntamientu

21:00h Orquesta Cinema

Llugar: Parque Xovellanos

(2º pase a las 23:30 h)

23:00h Actuación DJ. Javi Bodas

Llugar: Plaza Requexu

Entama: Asociación Hostelería Requexu





PROGRAMA. Sábadu, 22





10:00h XXIX Troféu San Xuan Tai-Jitsu

Kumite por equipos

Llugar: Polideportivo de Oñón

Entama: Club Deportivo Básico Manuel Llaneza

11:00h “Tira el Penalty” atración infantil. Regalu un balón por gol.

(2ª sesión a les 17:30 h.)

Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.

Llugar: Patiu Grupu esclolar Lliceo – Aniceto Sela

12:00h Campeonatu de Futbolín

(hasta les 00:00h)

Llugar: Patiu C.P. Santiago Apostol

Entama: Asociación de Futbolín Valles Mineros

12:00h Actuación de Vicente Diaz, Pipo Prendes y Cholo Juvacho

Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.

Llugar: Parque Xovellanos de Mieres.

13:00h Conciertos 33600: Puppy’s Cuentacuentos

Llugar: Cai La Vega

14:00h Conciertos 33600: Coro Minero de Turón

Llugar: Plaza Requexu

16:30h Exhibición Artes Marciales San Xuan’19

(Collaboración cola Asociación Asturiana Fibrosis Quística)

Lugar: Pabellón Universitariu de Mieres)

Entama: Club Taemi

17:00h Pasucáis del XXI Concursu d’Entibadores acompañaos por

La Banda de Musica de Mieres (AMAM)

Llugar: Plaza Ayuntamientu, cai Ramón y Cajal y cais de Mieres

hasta Vega d’Arriba.

17:30h XX Concursu d’Entibadores Mineros

Llugar: Vega d’Arriba

17:30h Partido de Fútbol equipos “Real Sporting de Gijón Femenino” versus “Gijón Fútbol Femenino”.

Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.

(Descubrirase una placa nalcordanza Tati Valdés)

Llugar: Campo Hnos. Antuña

18:30h XVI Alcuentru col Mitu de la Canción Asturiana ”Juanín de Mieres”

*intérpretes:

Liliana Castañón Cerceda

Andrés Cueli Robledo

Lorena Corripio López

Sergio Menéndez Fernández

Lucía Rodríguez Alvarez

José Manuel García (y presentador)

*Gaitera: Belén Arboleya Álvarez

*Grupu Baille LÁrtusu

*Coro Vetusta

Llugar: Parque Xovellanos

Entama: Tonastur

19:00h Actuaciones Ruidos de Ciudad y Doble Pletina

Llugar: Plaza Requexu

Entama: Asociación Hostelería Requexu

19:30h Actuación Dúo Reflejos

(2º pase ales 22:30 h.)

Actu de la III Concentración Peñas sportinguistas.

Llugar: Cai puerto Pinos, Vega d’Arriba

20:00h Gala Danza Academia Soleá

Llugar: Auditorio Teodoro Cuesta

20:00h Conciertos 33600: Vázquez

Llugar: Doctor Cabezas

21:00h Conciertos 33600: Macavera

Llugar: Cai Xerónimo Ibrán

21:00h Actuación Spanta la Xente

Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.

Llugar: Cai Puerto Pinos, Vega d’ Arriba.

23:00h Actuación Dj. Angel de Amor.

Llugar: Plaza Requexu

Entama: Asociación Hostelería Requexu

00:00h Grupo TEKILA

-Llugar: Parque Xovellanos





PROGRAMA. Domingu, 23





10:00h VI Tornéu de Padel

(Finales categoría mixta)

Llugar: Nave sede Padel Mieres nel Polígono Gonzalín

Entama: Padel Mieres.

12:30h Conciertu Big Band de Mieres

Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

13:00h Pasucáis de la Banda de Música de Mieres (AMAM):

Antigua Estación Vasco, M. Llaneza, Teodoro Cuesta, Requexu.

13:30h Conciertu Banda de Música Mieres (AMAM).

Cola collaboración Orfeón de Mieres.

Llugar: Requexu

14:00h Conciertos 33600: Iria Estévez

Llugar: Cai La Vega

19:00h XXX Tornéu de Campeones y Ases

(Finales)

Llugar. Bolera Municipal Caudal

Entama: Peña Bolística Batán.

19:00h Conciertos 33600: Zona Norte

Llugar: La Vega

19:00h Actuación Luis Núñez y Los Folgazanes

Lugar: Plaza Requexu

Entama: Asociación Hostelería Requexu

19:30h Gran desfile pal Enrame de les Fontes (Vasco y Fuerte) y acarrete de lleña pa la Foguera.

Desfile de bandes de gaites, grupos de baille y la xata San Xuan

Llugar: Cais Manuel Llaneza, Ramón y Cajal hasta Plaza Ayuntamientu

20:00h Conciertos 33600: La Noche Más Larga

Llugar: Doctor Cabeza

20:30h Arrozá San Xuan 2019

Llugar: Patiu Liceo

Entama: Hermandá de Fiestes de San Bartolomé de Baiña

21:00h Conciertos 33600: La Malquerida

Llugar: Cai Xerónimo Ibrán

23:00h Actuación Dj Angel de Amor.

Lugar: Plaza Requexu

Entama: Asociación Hostelería Requexu

23:15h Fueos Artificiales

Llugar: Castillete Pozu Barreo

00:00h Foguera de San Xuan y Danza Prima

Llugar: Plaza Constitución

*Coru: Grupu L’Artusu

*Solistes. Ángeles Nespral y José Manuel García

00:45 Café Quijano “La Vida no es La La La”, Tour 2019.

Llugar: Parque Xovellanos

02:30 Orquesta Panorama

Llugar: Vasco Mayacina





PROGRAMA. Llunes, 24





Día del Bollu

Venta del Bollu Preñáu

Llugares: Patiu Liceo, Parque Xovellanos, Plaza Requexu

Entama: Hermandá San Bartolomé de Baiña

12:00h Misa de San Xuan

Intervién: Orfeón de Mieres

Llugar: Ilesia de San Xuan

12:30h Baille na Cai: GB Ruxidera

Llugar: Plaza La Pasera / Ilesia de San Xuan

12:30h Gaiteru na Cai

Actuación por distintes zones de Mieres del Camín

13:00h Galardones Mierenses en el Mundo: Carlos Fueyo Fernández, José Andrés Puerta y Marina San José.

Entama: Asociación Cultural Mierenses en el Mundo.

21:00h Grupo Gran Parada

(2º pase 23:00 h)








Mar 11 Jun de 2019 15:22
Perfil
Mostrar mensajes previos:  Ordenar por  
Nuevo tema Responder al tema  [ 1 mensaje ] 


¿Quién está conectado?

Usuarios navegando por este Foro: No hay usuarios registrados visitando el Foro y 10 invitados


No puede abrir nuevos temas en este Foro
No puede responder a temas en este Foro
No puede editar sus mensajes en este Foro
No puede borrar sus mensajes en este Foro

Buscar:
Saltar a:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Traducción al español por Huan Manwë